Przychodzi z biegiem życia taka chwila, kiedy zaczyna doskwierać brak gotówki. Właśnie wtedy należy namyślić się,jaką metodą je zdobyć.Istnieje parę opcji do wyboru. Po pierwsze zaciągnięcie kredytu w banku. Na nieszczęście, gdy przeszłość finansowa nie rysuje się w kolorowych barwach, placówka bankowa może nie zgodzić się na udzielenie pożyczki. Wtedy optymalnie jest zaciągnąć chwilówkę pozabankową. Sprawdźmy, jakie są wady i zalety takiego rozwiązania.

Zacznijmy od słabych stron. Kluczową wadą pożyczki pozabankowej jest jej bardzo wysokie oprocentowanie. Prywatne firmy chcą bardzo często zarobić krocie na kliencie. Okazuje się, że roczna stopa oprocentowania sięga nawet kilkuset procent. Co więcej, wielokrotnie trzeba również ponieść wszelkiego rodzaju dodatkowe opłaty, których na pierwszy rzut oka umowa nie obejmuje. Właśnie dlatego tak kluczowe jest czytanie podpisywanych dokumentów.

Czas na zalety, których również można kilka wymienić. Najważniejsze, że nie trzeba posiadać zaświadczenia o dobrej historii w BIK. Prywatne firmy udzielą pożyczki także osobie, która w przeszłości miała problem z długami. Dodatkowo, bardzo szybko można uzyskać potrzebne środki. Wystarczy użyć odpowiedniej strony internetowej, a czasem tylko przesłać sms.

Pieniążki chwilę później zjawią się już na koncie bankowym.

To, czy warto zaciągać pożyczki poza bankiem, zależy indywidualnie od osoby. Każdy z nas posiada różną sytuację życiową i ma różne zapotrzebowania. Potencjalny kredyt najlepiej dostosować do własnych.

Sprawdź więcej: Pożyczka online